Školski sportski dan

Autor: Kristina Lučić, 17. 9. 2019.

Od 23. do 30. rujna 2019. obilježava se Europski tjedan sporta. U četvrtak je u okviru tog tjedna Europski školski sportski dan. Naša škola priključit će se mnoštvu europskih škola, te obilježiti taj dan nastavom na SRC Bundek u Zagrebu u četvrtak 26. 9. od 10 do 13 sati.

AKTIVNOSTI:

• Hodanje
  • Trčanje
  • Rolanje
  • Bicikliranje
  • Vožnja romobila
  • Preskakanje vijače
  • Badminton
  • Odbojka
  • Mali nogomet na travi
  • Igra graničari

PLAN I ORGANIZACIJA:

• Okupljanje učenika i nastavnika od 9.30 do 10.00 na sjeveroistočnom prostoru Sportskog parka Bundek, ispod južnog nasipa rijeke Save. Tamo je veliki travnjak u hladu, te veći broj drvenih stolova s klupicama.
  • Potrebno je savladati betonsku pješačko-biciklističku stazu dužine 1.600 metara u smjeru obrnutom od kazaljke na satu na način koji je učenicima prihvatljiv i interesantan: hodanjem, trčanjem, rolanjem, bicikliranjem (?), romobilom.
  • START:
    • U 10.30 svi razredi u gotovo isto vrijeme, po redu od 1. do 4. razreda
    • Razredi startaju jedan za drugim u razmaku od par minuta zajedno sa svojim razrednicima i predmetnim nastavnicima
  • Ukoliko učenik ima tu mogućnost, može aplikacijom na sportskom satu ili mobitelu dokazati prijeđenu rutu u zakazanom vremenu.
  • Razmak između starta i cilja mora biti najmanje 50 metara kako se ne bi stvarala gužva.
  • Cilj je otprilike kod kafića Bundek, a start 50 metara zapadno.
  • Obvezatan je dolazak u sportskoj odjeći i obući.
  • Zabranjen je odlazak na dječje igralište koje je namijenjeno djeci do 12 godina starosti.
  • Nakon što svi prođu stazu, i odrade nastavu, učenici zadužuju sportske rekvizite po izboru i rekreiraju se uz badminton, odbojku, vijače, mali nogomet, graničar (ovisi o vremenskim (ne)prilikama)
  • Nastavnici TZK će donijeti sve dogovorene sportske rekvizite:
    • Lopte (nogometne, odbojkaške)
    • Lopte za igru graničari
    • Rekete i loptice za badminton
    • Vijače
    • Čunjeve za obilježavanje terena za igru graničari i mali nogomet

RASPORED NASTAVE:

• Nastava se održava od 11.00 do 13.00 po rasporedu

1.A 1.B 1.C 1.D
2.A 2.B 2.C 2.D 2.E
3.A 3.B 3.C 3.D 3.E
4.A 4.B 4.C 4.D
Kutak za roditelje

Poštovani učenici i roditelji,

želimo vam u ovim trenucima poručiti da smo s vama u mislima svakog dana. Pripremili smo informativne i edukativne materijale o samopomoći, o Coronavirusu, kako bismo zajedno prebrodili sve izazove. Šaljemo Vam veliku podršku i očekujemo da ćemo nastaviti zajedno učiti u virtualnim učionicama.

Ravnateljica, stručni suradnici, nastavnici

Vezano uz vrednovanje i ocjenjivanje

Provedba organiziranih putovanja MZO

Psihološka podrška Ministarstva znanosti i obrazovanja

WHO video o korona virusu

Prezentacija o korona virusu

Letak za mlade

Letak za odrasle

« Svibanj 2020 »

Ispis statistike od 12. 1. 2016.

Gimnazija Velika Gorica / Ul. kralja S. Tomaševića 21, HR-10410 Velika Gorica / www.gimnazija-velika-gorica.skole.hr / ured@gimnazija-velika-gorica.skole.hr