Korisnik:
11.50-12.35 17.50-18.35
12.40-13.20 18.40-19.20

PRVI TRANSNACIONALNI SASTANAK - ERASMUS+ KA2 WHITE ROSE

Od 4. do 6. 10. 2017. Gimnazija Velika Gorica bila je domaćin prvog transnacionalnog sastanka partnerskih ustanova koje zajedno rade na projektu White Rose, a čiji je cilj prevencija nasilja nad ženama, poticanje senzibiliteta za rodna pitanja i poštivanje ljudskih prava.

Pogledajte fotografije

Sastanku su nazočili predstavnici odgojno-obrazovnih institucija iz Italije (Istituto Istruzione Superiore Liceo Medi), Belgije (GO! atheneum Redingenhof), Španjolske (IES Miguel de Cervantes), Francuske (Legta De Croix-Rivail), Norveške (Mosjøen videregående skole) i projektni tim Gimnazije Velika Gorica kojeg čine: dr. sc. Brankica Žugaj, ravnateljica, Olieta Horvat Kardoš, stručna suradnica pedagoginja  i nastavnice Kristina Lučić, dipl. inž., Ljerka Bačurin, prof., Dolores Stojanović, prof., Tatjana Šafranić, prof.,  Ana Leder, dipl. theo. i Nina Grčić, prof. Sastanak je otvoren uz nastup Djevojačkog zbora Gimnazije Velika Gorica i Tamburaškog orkestra Gimnazije Velika Gorica pod ravnanjem nastavnice Ivane Petravić, mag.muzikol.  U ime Gimnazije goste je pozdravila ravnateljica Brankica Žugaj, a ispred grada Velike Gorice zamjenik gradonačelnika Krešimir Ačkar. Aktivnosti trodnevnog sastanka moderirale su profesorice Engleskoga jezika Ljerka Bačurin, Iva Rožić i Maja Gložinić.

Sudionici sastanka dogovorili su zadatke, tijek i daljnje aktivnosti Projekta koji, između ostalog, uključuje i mobilnosti nastavnika i učenika. Nastavnice Tatjana Šafranić, Ana Leder i Nina Grčić održale su radionice na engleskom jeziku s učenicima drugih, trećih i četvrtih razreda koje su  gostima pružile mogućnost kolegijalnog opažanje nastave i bile primjer implementacije sadržaja Projekta u sate razrednika i redovnu nastavu. Pedagoginja Olieta Horvat Kardoš i učenici 4. b predstavili su Školski kurikul Gimnazije Velika Gorica s naglaskom na aktivnostima koje promoviraju  socijalne, jezične i digitalne kompetencije učenika i nastavnika te razvijaju pozitivne životne vrijednosti i prevenciju svih oblika nasilja.

Tijekom transnacionalnog sastanka gostima su organizirani radni posjeti Zagrebu, kuriji Modić-Bedeković u Donjoj Lomnici, Starom gradu Lukavcu i kapeli svete Barbare u Velikoj Mlaki.

Suradnja s drugim europskim školama nastavnicima i učenicima omogućuje razmjenu iskustava, razvija međukulturalno razumijevanje i omogućuje stjecanje novih kompetencija potrebnih u suvremenoj školi.

objavio: Ljerka Bačurin Igor Subotić Kristian Golubić   datum: 9. 10. 2017.

Ukratko
English Club
21.03.2018. 11:17
Charles Dickens: OLIVER TWIST
TNT Theatre Britain presents: OLIVER TWIST, adapted from Charles Dickens’ novel by Paul Stebbings & Phil Smith, original score by Thomas Johnson „Please, Sir, I want some more!“ is a famous line by the greatest novelist of the Victorian era; Charles Dickens, from his second novel „Oliver Twist“. The story centres on orphan Oliver Twist, born in a workhouse and sold into apprenticeship with an undertaker.

22.02.2018. 11:35
Howard Gospel Choir u Zagrebu
Mjesec afroameričke povijesti, na engleskom Black History Month ili African-American History Month ,  održava se tijekom veljače u SAD-u  i Kanadi, te se tada obilježavaju povijest i dostignuća afroameričke zajednice, a istovremeno skreće pažnja na probleme američkih rasnih manjina.

02.10.2018. 11:46
Pisane provjere znanja 1. pol. 2018/2019
Pisane provjere znanja prvo obrazovno razdoblje 2018/2019

11.10.2018. 10:46
Dodjela stipendija Grada Velike Gorice
Grad Velika Gorica objavljuje Natječaj za dodjelu stipendije za šk.g. 2018./2019. Stipendija će se dodijeliti učenicima trećih i četvrtih razreda, odnosno studentima od druge godine dodiplomskog studija pa nadalje. Ukupno će se dodijeliti 50 stipendija, 25 učeničkih i 25 studentskih, odnosno dodijelit će se 15 učeničkih stipendija za uspjeh u školi i 10 učeničkih stipendija prema socijalnom statusu u iznosu od 500,00 kuna mjesečno te 15 studentskih stipendija za uspjeh i 10 studentskih stipendija prema socijalnom statusu u iznosu od 1.000,00 kuna mjesečno.

Državna natjecanja
HRVATSKI JEZIK
Ivor Babić
GEOGRAFIJA