Korisnik:
11.50-12.35 17.50-18.35
12.40-13.20 18.40-19.20

Jačanje kapaciteta za digitalno zrelu i inkluzivnu školu - Erasmus+, KA 1

Gimnazija ponovno sudjeluje u Erasmusu +, najvećem programu Europske unije za obrazovanje. Program provodi Agencija za mobilnost i programe Europske unije - javna ustanova u sustavu Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Potreba za cjeloživotnim učenjem i kontinuiranim stručnim usavršavanjem nastavnog i nenastavnog osoblja Škole inicirala je planiranje projekta Jačanje kapaciteta za digitalno zrelu i inkluzivnu školu koji je i prihvaćen kao projektni prijedlog u tzv. ključnoj aktivnosti 1 - mobilnosti u svrhu učenja za pojedince u području odgoja i obrazovanja. Ranije iskustvo iz projekata KA 1 i KA 2 u okviru programa Erasmus+ ukazalo je na važnost daljnjeg strateškog planiranja i identificiranja prioriteta u razvojnom planu Škole.

Strukturirani tečajevi, radionice, suradničko učenje s kolegama iz drugih europskih zemalja, opažanje nastave u europskim školama te drugi oblici formalnog i neformalnog učenja u organizaciji iskusnih europskih institucija omogućit će sudionicima Projekta razvijanje vještina učenja, poučavanja i rukovođenja školom.

U projektu sudjeluju ravnateljica, pedagoginja i osam nastavnika različitih predmeta, različitog radnog iskustva kao i iskustva rada na međunarodnim projektima. Raznovrsni profil sudionika proširit će tim djelatnika naše Škole motiviranih i osposobljenih za suradnju i usavršavanje na međunarodnom planu te uvođenje europske dimenzije u školski kurikul. Iskustva, kompetencije i vještine stečene na stručnom usavršavanju u Španjolskoj, Velikoj Britaniji, Finskoj i na Malti te šire razumijevanje europske prakse i politike obrazovanja rezultirat će novim tehnikama upravljanja školom, inovativnim metodama i tehnikama poučavanja u predmetnoj nastavi, modernizacijom školskog kurikula, većom digitalnom zrelošću škole, većom povezanošću formalnih i neformalnih oblika učenja i poučavanja, promoviranjem inkluzivnog školskog ozračja u kojem se njeguju tolerancija, multikulturalnost, suradnja s roditeljima i lokalnom zajednicom te aktivnije uključivanje u suvremena profesionalna i društvena kretanja.

Dijeljenje rezultata sa željenim ciljnim skupinama (učenici, roditelji, nastavnici, lokalna zajednica), podizanje svijesti o kvaliteti i mogućnostima profesionalnog usavršavanja unutar programa Erasmus+, uspostava novih partnerstava s drugim europskim institucijama i promoviranje pozitivnih životnih vrijednosti omogućit će ostvarivanje našeg glavnog cilja – Gimnazija Velika Gorica kao poželjno okružje za učenje, rad te osobni i profesionalni razvoj.

objavio: Ljerka Bačurin Igor Subotić   datum: 6. 6. 2018.

Državna natjecanja
LiDraNo
Marijan Tomić 3.c
Biologija