Korisnik:
11.50-12.35 17.50-18.35
12.40-13.20 18.40-19.20

Jačanje kapaciteta za digitalno zrelu i inkluzivnu školu - Erasmus+, KA 1

Gimnazija ponovno sudjeluje u Erasmusu +, najvećem programu Europske unije za obrazovanje. Program provodi Agencija za mobilnost i programe Europske unije - javna ustanova u sustavu Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Potreba za cjeloživotnim učenjem i kontinuiranim stručnim usavršavanjem nastavnog i nenastavnog osoblja Škole inicirala je planiranje projekta Jačanje kapaciteta za digitalno zrelu i inkluzivnu školu koji je i prihvaćen kao projektni prijedlog u tzv. ključnoj aktivnosti 1 - mobilnosti u svrhu učenja za pojedince u području odgoja i obrazovanja. Ranije iskustvo iz projekata KA 1 i KA 2 u okviru programa Erasmus+ ukazalo je na važnost daljnjeg strateškog planiranja i identificiranja prioriteta u razvojnom planu Škole.

Strukturirani tečajevi, radionice, suradničko učenje s kolegama iz drugih europskih zemalja, opažanje nastave u europskim školama te drugi oblici formalnog i neformalnog učenja u organizaciji iskusnih europskih institucija omogućit će sudionicima Projekta razvijanje vještina učenja, poučavanja i rukovođenja školom.

U projektu sudjeluju ravnateljica, pedagoginja i osam nastavnika različitih predmeta, različitog radnog iskustva kao i iskustva rada na međunarodnim projektima. Raznovrsni profil sudionika proširit će tim djelatnika naše Škole motiviranih i osposobljenih za suradnju i usavršavanje na međunarodnom planu te uvođenje europske dimenzije u školski kurikul. Iskustva, kompetencije i vještine stečene na stručnom usavršavanju u Španjolskoj, Velikoj Britaniji, Finskoj i na Malti te šire razumijevanje europske prakse i politike obrazovanja rezultirat će novim tehnikama upravljanja školom, inovativnim metodama i tehnikama poučavanja u predmetnoj nastavi, modernizacijom školskog kurikula, većom digitalnom zrelošću škole, većom povezanošću formalnih i neformalnih oblika učenja i poučavanja, promoviranjem inkluzivnog školskog ozračja u kojem se njeguju tolerancija, multikulturalnost, suradnja s roditeljima i lokalnom zajednicom te aktivnije uključivanje u suvremena profesionalna i društvena kretanja.

Dijeljenje rezultata sa željenim ciljnim skupinama (učenici, roditelji, nastavnici, lokalna zajednica), podizanje svijesti o kvaliteti i mogućnostima profesionalnog usavršavanja unutar programa Erasmus+, uspostava novih partnerstava s drugim europskim institucijama i promoviranje pozitivnih životnih vrijednosti omogućit će ostvarivanje našeg glavnog cilja – Gimnazija Velika Gorica kao poželjno okružje za učenje, rad te osobni i profesionalni razvoj.

objavio: Ljerka Bačurin Igor Subotić   datum: 6. 6. 2018.

Ukratko
English Club
21.03.2018. 11:17
Charles Dickens: OLIVER TWIST
TNT Theatre Britain presents: OLIVER TWIST, adapted from Charles Dickens’ novel by Paul Stebbings & Phil Smith, original score by Thomas Johnson „Please, Sir, I want some more!“ is a famous line by the greatest novelist of the Victorian era; Charles Dickens, from his second novel „Oliver Twist“. The story centres on orphan Oliver Twist, born in a workhouse and sold into apprenticeship with an undertaker.

22.02.2018. 11:35
Howard Gospel Choir u Zagrebu
Mjesec afroameričke povijesti, na engleskom Black History Month ili African-American History Month ,  održava se tijekom veljače u SAD-u  i Kanadi, te se tada obilježavaju povijest i dostignuća afroameričke zajednice, a istovremeno skreće pažnja na probleme američkih rasnih manjina.

02.10.2018. 11:46
Pisane provjere znanja 1. pol. 2018/2019
Pisane provjere znanja prvo obrazovno razdoblje 2018/2019

11.10.2018. 10:46
Dodjela stipendija Grada Velike Gorice
Grad Velika Gorica objavljuje Natječaj za dodjelu stipendije za šk.g. 2018./2019. Stipendija će se dodijeliti učenicima trećih i četvrtih razreda, odnosno studentima od druge godine dodiplomskog studija pa nadalje. Ukupno će se dodijeliti 50 stipendija, 25 učeničkih i 25 studentskih, odnosno dodijelit će se 15 učeničkih stipendija za uspjeh u školi i 10 učeničkih stipendija prema socijalnom statusu u iznosu od 500,00 kuna mjesečno te 15 studentskih stipendija za uspjeh i 10 studentskih stipendija prema socijalnom statusu u iznosu od 1.000,00 kuna mjesečno.

Državna natjecanja
HRVATSKI JEZIK
Ivor Babić
GEOGRAFIJA