Europski tjedan programiranja

Autor: Kristina Lučić, 28. 9. 2018.

EU Code Week inicijativa je Europske komisije koje se održava od 2013. godine, a cilj joj je promocija kreativnosti, rješavanja problema te  zajedničkog rada kroz programiranje. U 2017. godini, 1.2 miliona ljudi u više od 50 zemalja u svijetu  sudjelovalo je u aktivnostima vezanim uz EU Code Week.

I naša škola se aktivno uključila u inicijativu te pokazala spremnost da  STEM revolucija zaživi u hrvatskom obrazovnom sustavu. Cilj je  inicijative pokazati kako programiranjem realizirati vlastite ideje,  povećati vidljivost programiranja i okupiti motivirane osobe u cilju  zajedničkog učenja.

Stoga nam se pridružite u tjednu od 9. do 12. 10. na nastavi prvih razreda gdje ćemo uz pomoć online alata MIT App Inventora kreirati našu prvu mobilnu aplikaciju.

Državna natjecanja
LiDraNo
Marijan Tomić 3.c
Biologija