Prvo mjesto na Državnom natjecanju Vjeronaučne olimpijade 2019.!

Autor: Nataša Čurić, 7. 4. 2019.

Ekipa Gimnazije Velika Gorica iz Velike Gorice, koju čine,  Ana Marija Bradić, Lucija Medarić, Marija Medarić i Paula Sremić, mentorica Nataša Čurić, pobjednik je Državnog natjecanja iz vjeronauka koje se pod nazivom „Svjedoci radosne vijesti u hrvatskom narodu“ koje se održalo od 3. do 5. travnja u Đakovačko-osječkoj nadbiskupiji.

Đakovačko-osječka nadbiskupija bila je domaćin Državnog natjecanja iz vjeronauka – Vjeronaučne olimpijade za osnovne i srednje škole.

Svečanost otvorenja održana je u večernjim satima 3. travnja u pastoralnim prostorima pri Vikarijatu Osijek.

Drugog dana, 4. travnja, je bio pisani dio ispita, a nakon toga je oko 200 vjeroučenika sa svom je mentorima oko podneva pristiglo u Đakovo. Prva destinacija bila je Državna ergela Đakovo, a u popodnevnim satima na Katoličkom bogoslovnom fakultetu uslijedio je drugi dio natjecanja MOTO 7/33.

Zajednička fotografija ispred katedrale u Đakovu

Misa u katedrali u Đakovu

Posljednjeg dana, 5. travnja,  u Vikarijatu u Osijeku održan je posljednji dio natjecanja Milijunak i završna svečanost proglašenja pobjednika

Zajednička fotografija s ekipom XV. gimnazije koja je osvojila 3. mjesto

Učenice Gimnazije Velika Gorica ostvarile su najbolji rezultat u pisanom dijelu ispita, te su osvojile maksimalni broj bodova u druge dvije igre i tako ostavile iza sebe druge natjecatelje. Osvojenim prvim mjesto ekipa gimnazijalki osvojila je dodatnu nagradu hodočašća u Rim koju poklanja Hrvatska biskupska konferencija najboljim natjecateljima kako bi nagradila njihov višemjesečni trud, predanost i izvrsnost.

Zajednička fotografija svih natjecatelja Zagrebačke nadbiskupije

Čestitamo našim natjecateljicama na ovom najvećem uspjehu i hvala im na tome!

Državna natjecanja
LiDraNo
Marijan Tomić 3.c
Biologija