Posjet Maker Faire manifestaciji

Autor: Kristina Lučić, 16. 10. 2019.

Učenici izvannastavne aktivnosti Inova@GVG su 13. 10. s profesoricom Lučić prisustvovali manifestaciji Maker Faire na kojoj su se mogle pronaći brojne ideje za vlastite projekte. Inova@GVG se ove godine bavi Internetom stvari te smo stoga tražili projekte koji se temelje na Arduino i Raspberry Pi mikroupravljačima. A takvih je zaista bilo mnogo, poput uređaja koji mjeri kvalitetu zraka, automatske farme pilića, elektroničke simulacije epilepsije ... Na ovaj način smo također obilježili i ovogodišnji Europski tjedan programiranja.

Amerikanci ga zovu „The Greatest Show (& Tell) on Earth“, što znači da je Maker Faire izložba izumitelja, zabavni sajam i istovremeno nešto posve novo. Ovdje se proizvođači okupljaju kako bi predstavili svoje projekte široj javnosti. Proizvođači su snalažljivi DIY entuzijasti, kreativni umovi, nekonvencionalni mislioci ili tehnološki stručnjaci koji uživaju u tinkingu i mogu se naći u svim dobnim skupinama. Željni su učenja, ali i posrednici znanja koji vole podijeliti svoje inovacije. Za neke izlagače koji sudjeluju u programu Maker Faire čak je bio početak uspješnog start-upa. Djeci i studentima na kreativan i razigran način pruža se razumijevanje znanosti, tehnologije, novih materijala i alata.

1.A 1.B 1.C 1.D
2.A 2.B 2.C 2.D 2.E
3.A 3.B 3.C 3.D 3.E
4.A 4.B 4.C 4.D
Kutak za roditelje

Poštovani učenici i roditelji,

želimo vam u ovim trenucima poručiti da smo s vama u mislima svakog dana. Pripremili smo informativne i edukativne materijale o samopomoći, o Coronavirusu, kako bismo zajedno prebrodili sve izazove. Šaljemo Vam veliku podršku i očekujemo da ćemo nastaviti zajedno učiti u virtualnim učionicama.

Ravnateljica, stručni suradnici, nastavnici

Vezano uz vrednovanje i ocjenjivanje

Provedba organiziranih putovanja MZO

Psihološka podrška Ministarstva znanosti i obrazovanja

WHO video o korona virusu

Prezentacija o korona virusu

Letak za mlade

Letak za odrasle

« Svibanj 2020 »

Ispis statistike od 12. 1. 2016.

Gimnazija Velika Gorica / Ul. kralja S. Tomaševića 21, HR-10410 Velika Gorica / www.gimnazija-velika-gorica.skole.hr / ured@gimnazija-velika-gorica.skole.hr