UČENICI DODATNE NASTAVE HRVATSKOGA JEZIKA NA FESTIVALU PRAVA DJECE

Autor: Dubravka Cundeković, Igor Subotić, 7. 11. 2019.

Od 16.10. do 8.11. u 22 grada u Republici Hrvatskoj održava se već 11. godinu Festival prava djece koji promiče dječje stvaralaštvo, dječja prava i filmsku umjetnost.

Učenici Dodatne nastave HJ sudjelovali su na projekcijama stvaralaštva srednjoškolaca. Radni je naslov  Festivala bio "Mislim, dakle snimam!" , a Festival možemo prepoznati i u krilatici "Mali festival za velike teme" jer, zaista,
teške životne teme iz perspektive djece postaju još veće i teže.

Učenike su ponajviše dojmili filmovi Bijela kuća, David, Djeca Sunca koji  problematiziraju temu teških bolesti kod djece, ali i njihovu hrabrost i optimizam; naravno - prepoznali su aktualnost teme i ostalih filmova - stvaranja lažnih vijesti u filmu Bitcom Boy, temu pedofilije i nasilja na društvenim mrežama (Moj prijatelj Frank), užas ugovorenih dječjih brakova u Bangladešu i, u isto vrijeme, velike dječje hrabrosti suprotstavljanja tim prodajama djevojčica, dotaknuli su svojim komentarima i srcem baš svaki film. Jedan od najdojmljivijih filmova bio je i Prvo su uzeli... čiju su temu nečinjenja i šutnje i okretanja glave od zala jer ne zadiru u nas pa nas baš briga za druge - prepoznali mnogi.

Festival je inkluzivan, programi su prilagođeni osobama s oštećenjima sluha i vida. Festival organizira Udruga za promicanje stvaralaštva i jednakih mogućnosti Alternator.
Vidimo se dogodine!

Filmove s učenicima odgledala: Dubravka Cundeković, prof.

1.A 1.B 1.C 1.D
2.A 2.B 2.C 2.D 2.E
3.A 3.B 3.C 3.D 3.E
4.A 4.B 4.C 4.D
Kutak za roditelje

Poštovani učenici i roditelji,

želimo vam u ovim trenucima poručiti da smo s vama u mislima svakog dana. Pripremili smo informativne i edukativne materijale o samopomoći, o Coronavirusu, kako bismo zajedno prebrodili sve izazove. Šaljemo Vam veliku podršku i očekujemo da ćemo nastaviti zajedno učiti u virtualnim učionicama.

Ravnateljica, stručni suradnici, nastavnici

Vezano uz vrednovanje i ocjenjivanje

Provedba organiziranih putovanja MZO

Psihološka podrška Ministarstva znanosti i obrazovanja

WHO video o korona virusu

Prezentacija o korona virusu

Letak za mlade

Letak za odrasle

« Svibanj 2020 »

Ispis statistike od 12. 1. 2016.

Gimnazija Velika Gorica / Ul. kralja S. Tomaševića 21, HR-10410 Velika Gorica / www.gimnazija-velika-gorica.skole.hr / ured@gimnazija-velika-gorica.skole.hr