Peta mobilnost projekta „Jačanje kapaciteta za digitalno zrelu i inkluzivnu školu"

Autor: Igor Subotić, 6. 5. 2019.

Naša je Gimnazija podnijela prijavu za sudjelovanju u projektu Erasmus+ (ključna aktivnost 1 ili kraće K1) u području srednjeg obrazovanja. Aktivnost podrazumijeva mobilnost nastavnog osoblja u svrhu učenja (omogućuje stručno usavršavanje u europskim zemljama).

U Projekt je bilo uključeno desetero djelatnika Škole koji su sudjelovali na pet različitih stručnih usavršavanja (o čemu smo prethodno izvještavali).

Današnje vrijeme i napredak tehnike utječu na metode učenja i poučavanja. Stoga su se profesori Andreja Burić i Igor Subotić odlučili za stručno usavršavanje Inovativni pristupi u poučavanju koje se održavalo u Helsinkiju u Finskoj. Stručnom su usavršavanju prisustvovali i nastavnici iz drugih europskih zemalja: Italije, Francuske, Češke, Poljske, Portugala, Rumunjske, Grčke i Turske.

Tečaj je uključivao stjecanje kompetencija o modernim metodama, strategijama i alatima, razloge uvođenja novih pristupa u postojeću praksu, razmjenjivanje iskustava, praćenje i evaluiranje novih pristupa, dobrobite i (eventualne) nedostatke.

Organizator tečaja bio je Međunarodni pripremni centar.

1.A 1.B 1.C 1.D
2.A 2.B 2.C 2.D 2.E
3.A 3.B 3.C 3.D 3.E
4.A 4.B 4.C 4.D
Kutak za roditelje

Poštovani učenici i roditelji,

želimo vam u ovim trenucima poručiti da smo s vama u mislima svakog dana. Pripremili smo informativne i edukativne materijale o samopomoći, o Coronavirusu, kako bismo zajedno prebrodili sve izazove. Šaljemo Vam veliku podršku i očekujemo da ćemo nastaviti zajedno učiti u virtualnim učionicama.

Ravnateljica, stručni suradnici, nastavnici

Vezano uz vrednovanje i ocjenjivanje

Provedba organiziranih putovanja MZO

Psihološka podrška Ministarstva znanosti i obrazovanja

WHO video o korona virusu

Prezentacija o korona virusu

Letak za mlade

Letak za odrasle

« Svibanj 2020 »

Ispis statistike od 12. 1. 2016.

Gimnazija Velika Gorica / Ul. kralja S. Tomaševića 21, HR-10410 Velika Gorica / www.gimnazija-velika-gorica.skole.hr / ured@gimnazija-velika-gorica.skole.hr