Korisnik:
11.00-11.45 17.00-17.45
11.50-12.35 17.50-18.35
12.40-13.20 18.40-19.20

Diseminacija europskih projekata na stručnom skupu ravnatelja srednjih škola i učeničkih domova Republike Hrvatske

U Tučepima je od 21. do 23. listopada održan stručni skup ravnatelja srednjih škola i učeničkih domova Republike Hrvatske Upravljanje promjenama u srednjoškolskoj ustanovi koji je organizirala Udruga hrvatskih srednjoškolskih ravnatelja.

Na spomenutom je stručnome skupu ravnateljica dr. sc. Brankica Žugaj (tajnica Udruge hrvatskih srednjoškolskih ravnatelja) s ravnateljicom Upravne škole Zagreb, Suzanom Hitrec, prof. (predsjednicom Udruge hrvatskih srednjoškolskih ravnatelja) održala izlaganje Erasmus+ projektima do promjena u školama.

Ravnateljica dr. sc. Brankica Žugaj i njena kolegica Suzana Hitrec, prof., diseminirale su projektne aktivnosti svojih Škola i Udruge hrvatskih srednjoškolskih ravnatelja. Projektne aktivnosti dio su programa Erasmus +, najvećega programa Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport Agencije za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU).

Obje su ravnateljice predstavile faze projekata:

1. Jačanje kapaciteta za digitalno zrelu i inkluzivnu školu - projekt Gimnazije Velika Gorica kojemu je cilj poticanje i razvoj individualizacije i diferencijacije poučavanja u inkluzivnom okružju
  2. Digitalna škola - projekt Upravne škole Zagreb; cilj je unaprijediti kompetencije djelatnika u području učenja, poučavanja, vođenja i rukovođenja te strateški djelovati na razvoj digitalizacije svih procesa u školi
  3. Unaprjeđivanje školskog vođenja - projekt Udruge hrvatskih srednjoškolskih ravnatelja kojim se razvijaju kompetencije školskog vođenja, rukovođenja i upravljanja s primjenom na razini škole i učeničkoga doma, ali i u djelovanju Udruge te jačanje jezičnih, digitalnih, multikulturalnih i komunikacijskih kompetencija.

Dobrobiti su navedenih projekata za razvoj škole: profesionalni razvoj nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja, obogaćivanje školskih kurikuluma, mijenjanje školske kulture i mnogi dr.

Ravnateljice su ohrabrile svoje kolegice i kolege kako bi oni sudjelovali u aktivnostima programa Erasmus +.

objavio: Igor Subotić   datum: 25. 10. 2019.

Državna natjecanja
LiDraNo
Marijan Tomić 3.c
Biologija